Petra Königsmarková je vícemistryní světa v časovce jednotlivců na mistrovství světa lékařů. Gratulujem!

Cyklistické mistrovství světa lékařů a paramedických profesí (farmaceuti, fyzioterapeuti, rehabilitační specialisté, psychologové, střední zdravotnický personál, veterináři apod.) se konalo v letošním roce poprvé v České republice, a to od 29. srpna do 1. září.

Tato velmi tradiční a prestižní cyklistická akce se dosud pořádala každoročně v zemích západní Evropy, nejčastěji v zemích cyklistice zaslíbených jako Nizozemí, Belgie, Německo, Francie a Itálie.
Šampionát se u nás uskuteční díky iniciativě nově založené lékařské cyklistické asociace „ Czech Medical Cycling Asociation“, o.s. (CMCA) a hlavního organizátora akce, kterým je agentura Sport Group Praha, s.r.o.

Pod záštitou UCI
Šampionát pod záštitou UCI má bohatý a náročný program. Každý den se soutěží v jedné cyklistické disciplíně (dráha, závod horských kol, silniční časovka a silniční závod jednotlivců s hromadným startem). První den (na pražském Třebešíně) jsou na pořadu dráhové disciplíny - sprint na 500m s pevným startem a stíhací závod na 3km.
Následující den se celá akce přesouvá do Příbrami a krásné přírody okolních Brd. Zde je na programu nejprve závod cross country horských kol, 3. den silniční časovka a 4. den šampionát vyvrcholí silničním závodem jednotlivců na 100km. Výsledky a šampióni z jednotlivých disciplín se vyhlašují každý den po závodě, přičemž ti nejodvážnější se mohou zúčastnit i všech závodů a vítěz tzv. omnia je dán nejlepším součtem umístění ze všech disciplín.

Galaxy CykloŠvec

Foto z mistrovství

ZPĚT

Další informace ...